عکس و تصویر #شبهه_ملحد_در_مورد_حجاب_فاطمه_سلام_الله_علیهاپرسش ...

#شبهه_ملحد_در_مورد_حجاب_فاطمه_سلام_الله_علیها
پرسش

❔ کارخانه حدیث سازی آخوندها به احادیثی برمیخوریم که مانند پتکی بر سو خودشان وارد میشود.
💥 معروفترین حدیث در مورد حجاب فاطمه:
#الف) مخفی شدن فاطمه زهرا از عبدالله ابن اُمّ مکتومِ نابینا:
شخصی نابینا [گویا ابن‌اُمّ‌مکتوم] از فاطمه اذن دخول خواست پس فاطمه خود را از او در پرده بُرد. پیامبر به فاطمه گفت: این فرد که نابینا است چرا خود را از او محجوب می‌کنی؟ فاطمه پاسخ داد: ای رسول‌خدا! اگر او مرا نمی‌بیند من که او را می‌بینم و [تازه] او بو را احساس می‌کند. رسول‌خدا گفت: گواهی می‌دهم که تو پارۀ تنِ من هستی.

#منبع: دعائم الاسلام ج ٢ ص ٢١٤ ح ٧٩٢
💥 نقض همان حدیث با یک حدیث دیگر
#ب) درگیری فیزیکی با عمر بن خطاب و کشیدن گریبانِ عُمَر:
هنگامی که علی بن ابیطالب را به بیعت اجباری وارد کردند، فاطمه زهرا یقۀ عُمَر را گرفت و او را به سمت خود جلو کشید و با او درگیر شد و گفت: ای پسر خطاب! اگر از رسیدنِ بلا به بی‌گناهان ناراحت نمی‌شدم ، می‌فهمیدی که خدا را به سوگند می‌گرفتم و او نیز (نفرینم را) سریعاً اجابت می‌کرد.
ِ منبع: کتاب کافی از ثقة الاسلام کلینی ح ١٢٤٠
#منابع:

❔ حالا از دستگاه حدیث سازی و مقدس تراشی ملاهای شیعه این سئوال را داریم: فاطمه ای که خود را از دید یک نابینا(با اینکه حجاب داشت) مخفی میکند، چگونه با یک نامحرم درگیری فیزیکی میکند و او را به طرف خود میکشد و درون چشمان او زل میزند؟ این تناقض مضحک را چگونه میخواهید توجیه کنید؟💠 #پاسخ💠

👌 این تناقض برای کسانی پیش می آید که ذهن آشفته ای داشته و به دنبال شبهه افکنی هستند ، زیرا این بیگانگان بودند که با هجوم خود ، هتک خانه و حرمت فاطمه زهرا سلام الله علیها را کردند و به ایشان تعرض کردند ،و حجاب ایشان را هتک کردند ، نه آنکه خودشان ابتداء خواسته باشند در برابر بیگانگان حاضر شوند .

❕ از سوی دیگر در روایات ما بیان شده است که مواجهه با نامحرمان برای زنان کراهت دارد مگر آنکه #ضرورت اقتضاء داشته باشد؛

📚 وسائل الشیعه ج 20 ص 64 باب 24

🔸 بر اساس همین مبنا و از روی #ضرورت حضرت زهرا سلام الله علیها و سایر زنان مهاجرین و انصار در غزوه های پیامبر گرامی در پشت جبهه های نبرد خدمت رسانی می کردند و از مجاهدان پرستاری به عمل می آوردند چنان که حضرت زهرا سلام الله علیها در نبرد احد در میدان جنگ حاضر شده و از پیامبر تیمار داری کردند؛

📚 بحار الانوار ج 20 ص 63

❕ بنابراین فاطمه مرضیه مورد هتک ستر واقع شدند و در همان هنگام از روی #ضرورت برای دفاع از امیر مومنان اقداماتی را انجام دادند ، چنان که در روایت آمده است ؛

« زمانی که وقائع پس از پیامبر اتفاق افتاد ( غصب خلافت و هجوم به خانه وحی و اهانت به اهل بیت ) فاطمه #تلابیب عمر را گرفت و به سوی خود کشاند و فرمود ای فرزند خطاب آگاه باش که اگر من وارد آمدن بلا بر بیگناهان را ناپسند نمی دانستم ، چنان نفرینی شما را می کردم ( که همه را گرفتار می کرد ) و خداوند را سریع الاجابه می یافتم »

📚 الکافی ج 1 ص 460

👌 مراد از کشیده شدن تلابیب عمر توسط حضرت زهرا سلام الله علیها که در روایت آمده است ، گرفتن و پیچاندن لباس عمر به دور #گردنش است .

❕ ابن اثیر درباره لفظ معنای لغوی ملبیا می گوید ؛

« من #تلبیب او را گرفتنم و کشیدم به این معنا گفته میشود که کسی را با لباسش گرفته و لباس را در سینه و گردنش جمع کنند و او را گرفته و بکشند و یا آنکه در گردنش طناب و یا لباسی بیندازند و او را بکشند و در حقیقت متلبب به جای قالده استفاده می‌شود .

📚 النهایة فی غریب الحدیث ، ابن الأثیر ، ج 1 ص 193


❕ علامه مجلسی در توضیح روایت می نویسد ؛

« زمانی که عمر به دستور ابوبکر به همراه یارانشان به زور وارد خانه فاطمه سلام الله علیها شدند تا علی را به زور برای بیعت خارج کنند ، فاطمه از روی #ضرورت و برای نجات علی از دست آنان تلابیب عمر را گرفت ، ( و از علی دفاع کرد ) که این دفاع بر جمیع خلق واجب بود ، یعنی لباس عمر را به #دور گردنش پیچید و به سوی خود کشاند ...»

📚 مراه العقول ج 5 ص 343

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...