داشتن یک فرزند برای زوجین یک تجربه ساده و طبیعی است. اما برخ...

داشتن یک فرزند برای زوجین یک تجربه ساده و طبیعی است. اما برخی از زوجین برای داشتن فرزند با مشکل رو به رو هستند.

باروری مردان بر اساس میزان و کیفیت اسپرم تعیین می شود. اگر تعداد اسپرم مرد به میزان کمی باشد و یا دارای کیفیت پایینی باشد، ممکن است برای بارور کردن با مشکل رو به رو شود و در برخی از موارد نادر باروری غیر ممکن باشد.
منبع : www.dr-safavi.ir
نازایی و یا ناباروری مردان، هنگامی تشخیص داده می شود که زوجین بعد از انجام آزمایشات مربوط، مشکل تولید اسپرمک مرد تشخیص داده شود.
ناباروری مردان چیست
ناباروری امروزه از جمله مشکلاتی است که زوجین را در گیر کرده است و در هر پنج زوج، یک زوج از طرف مرد دارای مشکل ناباروری هستند.

بیشترین علت ناباروری مردان، که نزدیک به ۲۰ درصد مردان را تشکیل می دهد، مشکل باروری با تعداد اسپرم کم در زمان انزال است. لازم به ذکر است که یک درصد مردان هیچ اسپرمی ندارند و نازایی دارند.
منبع : www.dr-safavi.ir
نشانه های ناباروری در مردان چیست
نمی توان از نظر ظاهری و جسمی نازایی مردان را بررسی نمود. بلکه با مراجعه به اورولوژ و انجام آزمایش های مربوطه می توان مقدار و کیفیت اسپرم را مشخص نمود. این آزمایشات باید توسط متخصص اورولوژی تجویز شود.

علت ناباروری مردان
علت ناباروری مردان صرافا به دلیل مشکل در میزان، کیفیت و انتقال اسپرم است. این مشکلات با انجام آزمایشات پزشکی مشخص می شود. در ادامه متخصص اورولوژی با بررسی آزمایشات و شرایط بیمار علت بیماری را جویا شده و درمان های مربوطه را آغاز می نماید.

بیشترین مردان با مشکل ایجاد اسپرم در بیضه خود رو به رو هستند و این امر سبب می شود تا نازایی در مردان ایجاد شود. همچنین ممکن است در این افراد تعداد اسپرم کم بوده و یا در ساخته شدن و انتقال به رحم مشکل دارد.

همانطور که گفته شده، مشکل انتقال اسپرم نیز در هر پنج مرد نابارور، یک مرد با این مشکل رو به رو است. از جمله مردانی که به واکتوزمی دچار شده اند نیز در این گروه قرار دارند.
منبع : www.dr-safavi.ir

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار