#طرز تهیه #کیک شیفون مواد لازم برای۸ نفرآرد سفید   ۲ پیمانهت...

#طرز تهیه #کیک شیفون

مواد لازم برای۸ نفر
آرد سفید ۲ پیمانه
تخم مرغ ۶ عدد
بیکینگ پودر ۲ قاشق چای خوری
نمک ۱/۴ قاشق چای خوری
وانیل‏ ۱/۲ قاشق چای خوری
شکر ۱,۱/۴ پیمانه
پودر تارتار ۱/۴ قاشق چای خوری
شیر ۳/۴ پیمانه
روغن ۳/۴ پیمانه

طرز تهیه
۱- آرد و بکینگ پودر نمک را سه بار الک کنید.زرده و سفیده تخم مرغ را جدا کنید.
۲- سفیده تخم مرغ و پودر تارتار را با هم زن برقی هم بزنید تا سفید و پفکی شود،سپس نصف شکر را کم کم اضافه کنید و مرتب با هم زن هم بزنید،بعد کاسه را داخل یخچال قرار دهید.
۳- زرده تخم مرغ را با وانیل و باقیمانده شکر هم بزنید تا کرم رنگ و کشدار شود
۴- حالا کمی شیر و کمی آرد را به نوبت به این مخلوط اضافه کنید و با دور کندهمزن هم بزنید تا آرد و شیر تمام شود.
۵- هم چنان با دور کند همزن هم بزنید و روغن مایع را سریع و یک دفعه داخل خمیر بریزید کمی با همزن بزنید،بعد همزن را خاموش کنید.
۶- سفیده تخم مرغ را از یخچال در آورید و با لیسک با خمیر مخلوط کنید.
۷- مایه را درون قالبی که از قبل چرب شده ریخته،چند ضربه به آن زده تا حباب های هوا خارج شود.قالب را درون فری که از قبل باحرارت۱۸۰درجه سانتیگراد گرم شده قرار دهید.کیک زیاد پف می کند رویش سرخ می شود ولی چون پف کیک زیاد است داخلش با یک ساعت نمی پزد،
۸- بعد از یک ساعت و ده دقیقه پخت کیک را خیلی سریع با خلال چوبی بلند امتحان کرده،در فر را ببندید.وقتی تصمیم گرفتید فر را خاموش کنید بگذارید کیک ۵دقیقه دیگر درون آن بماند،سپس کیک را خارج کنید.

سایر نکات
قالبتون حتما باید گود باشه،حداقل ۱۰ سانتی متر ارتفاع و حدود ۲۰ سانت قطر داشته باشه.
بهتره از قابلمه های نسوز استفاده کنید،چون گود هستن.
کف قالبتون رو کاغذ روغنی بندازید،سپس با مقدار کمی روغن چرب کنید،دیواره ها رو کمتر چرب کنید،زاویه های قالب رو با دقت چرب کنید.
حتما به این نکته توجه داشته باشید که دمای فرهای مختلف متفاوت هست،مثلا من خودم فر رو روی ۱۶۰درجه تنظیم میکنم با همون مدت یک ساعت و ده دقیقه. #نوش #جون🍗  #خوشمزه #کیک #میوه #علوم فنون #جنگ #غذا #غذای.خوشمزه #خوشمزه #سرخ #سرخ.کردنی #بستنی #جالب #قشنگ #مدل #اینستاگرام #جنگ #غدا #عالی #بهترین #شخصی #نون #شوکولات #شکلات #غم #ناراحت #تعصف # #غذا #شاورما #فیفی #قیفی #پازل #بازی #لباس #پالتو #کفش #شیره #سیگار #معتاد #خوشمزه #غذاها #غذای #شخصی #خودمیونی #خودمونی #تازه #جدید #قشنگ #زیبا #عالی #بهترین #معلم #Delicious #Cake #Fruit #Science #Techniques #War #Food #Food. Chocolate #Sorrow #Upset #Summary # #Food #Shawarma #Fifi #Funnel #Puzzle #Games #Clothes #Coat #Shoes #Juice #Sm
#مد #هنر #طبیعت #عاشقانه #عکس #wallpaper #خاص #جذاب #عکس_نوشته_عاشقانه #FANDOGHI #دختر

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

Loading...