ویژه کنید
عکس و تصویر #من_یمنی_ام #انا_یمانی خاندان #اشعریان اصالتا #یمنی بودند #مالک_بن_عامر اولین مهاجر یمنی بود که با #رسول_خدا(ص) ...

#من_یمنی_ام #انا_یمانی

خاندان #اشعریان اصالتا #یمنی بودند #مالک_بن_عامر اولین مهاجر یمنی بود که با #رسول_خدا(ص) #بیعت کرد. و خاندان ایشان #اسلام نیکوئی یافت که در #روایات_نبوی #مدح شان مشهود است. این خاندان در #فتوحات_اسلامی نقش برجسته داشتند. پس از فتوحات در زمان #عمر در #عراق و کوفه ساکن شدند. در زمان #حضرت_علی(ع) همه ی ولات بجز #ابوموسی عوض شدند که با درخواست #مالک_اشتر صورت گرفت. #سائب داماد ابوموسی از #حامیان #امام_علی(ع) بود و بعدا با همراهی #مختارثقفی و پیروزی او بنام #شیعه خطبه خواند. #عامر بزرگمرد #اشعری و فرزندش مالک و سائب نوه ی او همه در خدمت #اهل_بیت(ع) و بعدا #مختار بودند.
دشمنی اشعریان با #آل_مروان نتیجتا به قتل محمد بن سائب کشید. و با قهر و آزار #حجاج به #ایران و #ابرشتجان_قم مهاجرت کردند. آنها جلوی حملات #دیلمیان به #قم را گرفتند. و با #بومیان_قم پیمان دوستی بستند. بومیان بعدا از رشد اینها ترسیدند و نهایتا بعد نقض عهدشان توسط اشعریان هلاک شدند. اشعریان قم را #آباد کردند و بسیار #قدرتمند شدند بحدی که نمایندگان #خلفا رو به #شهرقم راه ندادند. آنها رسما در #قرن_دوم #تدریس و #تبلیغ شیعه #امامیه را در قم اغاز کردند و اولین شیعیانی بودند که به اهل بیت #خمس دادند و خیلی اموال را #وقف اهل بیت کردند. و #طالبیان شیعه ی #مدنی و #کوفی رو از جور #عباسیان پناه دادند.
اشعریان 83 #محدث و #صحابی دارند. از اصحاب #امام_باقر(ع) گرفته تا اصحاب #امام_زمان(عج) { 47نفر صحابی اشعری #ثقه 11نفر #حسن 8نفر #امامی مجهول 4نفر #امامی_ممدوح و 13 نفر مجهول } این به معنای #اعتماد_بالا ی #علمای_امامیه به اینهاست. اشعریان سه قرن دوم و #قرن_سوم و #قرن_چهارم برای #شیعیان در قم #آسایش ایجاد کردند. باقی ماندگان شان خانواده #انصاری و #طاهری هم اکنون در قم هستند. این هم مرقد #زکریا_بن_آدم ره #بزرگ_خاندان_اشعری که شرح حال او مفصل است.

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

Loading...