ویژه کنید
عکس و تصویر 🔴 صوفیه، فرقه نعمت اللهیه، انشعاب گنابادیه! ریستارت! و آتش زدن مساجد! ✍ محمدعبدالهی 🔰 ...

🔴 صوفیه، فرقه نعمت اللهیه، انشعاب گنابادیه! ریستارت! و آتش زدن مساجد!
✍ محمدعبدالهی
🔰 #دراویش و صوفی‌ها از قرن دوم ه.ق با افراط در #زهد و ریاضت‌های طاقت فرسا به سبک مرتاضان هندی و بودایی و راهبان مسیحی و.. پایه #تصوف را در جامعه اسلامی گذاشتند. (از لحاظ لغوی: صوف یعنی #پشم و صوفیه یعنی پشمینه پوش) صوفیه در طول سالها به فرقه های متعدد #سنی (قادریه، نقشبندیه، چشتیه، سهروردیه، رفاعیه) و منسوب به #شیعه (نعمت اللهیه، ذهبیه، گنابادیه، خاکساریه، اویسیه شاه مقصودیه، نوربخشیه) انشقاق یافتند. هیچ یک از فرقه های تصوف بدلیل بدعتها و انحرافات متعدد در دین، مورد تایید #تشیع نیستند و احادیث متعددی از امام صادق(ع)، امام رضا(ع) در رد و انکار صوفیه و فساد عقیده آنها و حتی بدتر بودن آنان از کفّار وجود دارد.

🔰 از معروفترین فرقه های دراویش در ایران کنونی، سلسله #نعمت_اللهی منسوب به #شاه_نعمت_الله_ولی، از عرفای قرن هشتم است. صوفی اصالتا سوری که بعدها به ایران (کرمان-ماهان) می آید و در همانجا میمیرد. شاه نعمت الله ولی با یکی از قصاید خود درباره #پیشگویی اوضاع ایران و جهان معروف است؛ قصایدی که به مرور زمان دستخوش تغییر و تحریفات زیادی شده است.

🔰 اقطاب نعمت اللهیه در اوایل دوره قاجار از هند به ایران آمدند و #میرزاآغاسی عامل تابلودار #انگلستان و مسئول قتل قائم مقام فراهانی از شیوخ این فرقه بود. سلسله شاه نعمت الله همچون دیگر سلسله های تصوّف بخاطر اختلاف عقیدتی یا قدرت طلبی و ریاست خواهی دچار انشعابات گوناگون شده است. کوثریه، شمسیه، انجمن اخوت، نوربخشیه و بالاخره #گنابادیه، این انشعابات هستند. سلسله گنابادیه از زمان تأسیس تاکنون هفت قطب داشته که قطب (سرکرده) فعلی آن، #نورعلی_تابنده (مجذوب علیشاه) است. وی از اعضای #جبهه_ملی است و پس از انقلاب، مسئولیتهایی چون معاون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر سازمان حج و زیارت و معاون وزارت دادگستری داشته است‼ ️

🔰 اعتقادات فرقه گنابادیه:
👈 اجتماع در #خانقاه و دشمنی با #مسجد! (مسجد را خانه ضرار میدانند!)؛
👈 اعتقاد به #قطب در حد خدا و #سجده کردن به او!
👈 #وحدت_وجود و ادعای الوهیت و ربوبیت: آنها بر این باورند حتی کسانیکه بت و جن و گاو و آلات تناسلی را میپرستند، در واقع پرستش خدا میکنند!
👈 جدایی طریقت و شریعت: بی مبالاتی به نماز و خمس و زکات و غسل و حجاب و..؛
👈 نفی مذهب و یکسان دانستن همه ادیان (اعم از الهی و غیرالهی)؛
👈 نفی انتظار فرج و قبول نداشتن حضرت #مهدی(عج)؛ +ادعای جانشینی امام زمان (نیابت خاصه)!
👈 اعتقاد به جدایی دین از #سیاست؛
👈 شارب ( #سبیل بلند) گذاشتن؛
👈 #طلسم بازی، #مریدپروری، #ثروت اندوزی (درست برعکس نام درویش!).
👈 تعرض اقطاب و افراد صوفیه به #زنان در چند سال اخیر همواره خبرساز بوده است.

🔰 فعالیت های سیاسی فرقه گنابادیه:
فرقه دراویش #گنابادی علیرغم ادعای عدم دخالت در سیاست، همواره بعنوان ابزار #سیاسی بیگانگان بکار گرفته شده اند. استراتژیست های غربی برای مبارزه با اسلام شیعی و شیعه انقلابی، حساب ویژه ای بر روی دراویش همچون دیگر فرقه های غیرانقلابی باز کرده اند. نمونه بارز دخالتهای سیاسی دراویش:
👈 حمایت کامل آنها از حکومت #پهلوی و حتی برقراری پیوندهای خویشاوندی با مقامات طاغوت (اقبال، نصیری و..) است. طبق آمار سال 1337، از شانزده نفر فرماندار استان خراسان، هشت نفرشان صوفی بودند.
👈 حضور میدانی بسیاری از دراویش در اغتشاشات سال 88 و حتی نقش مدیریتی آشوبها
👈 اعلام حمایت از برخی کاندیداها
👈 پرونده‌سازی‌های حقوق بشری با رویکرد گسترش تحریم‌ها
👈 جدیدترین اقدام این فرقه، #آتش زدن مساجد در اغتشاشات دی ماه 96 است.
نورعلی تابنده به حمایت تلویحی از آتش‌زدن حسینیه‌ها توسط جنبش ری‌استارت پرداخته و آنرا انتقام‌گیری از تخریب حسینیه (خانقاه) دراویش در سال‌های قبل دانسته است. همچنین لیدر گروهک تروریستی #ریستارت (محمد حسینی که خود و ظاهرا خانواده اش از اعضای این فرقه هستند) با تلفیقی از عقاید #درویش مسلکی و #باستانگرایی لائیک و با شبکه سازی از اعضای این فرقه خصوصا گروهک #مجذوبان_نور تاکنون به شکل وحشیانه ای اقدام به آتش زدن چندین #مسجد و #حسینیه در کشور کرده است. لیدر این گروهک با تمسک به دعاوی صوفیانه مدعی حکومت تصوف در ایران است و با دستاویز کردن پیشگویی های شاه نعمت الله مدعی است جمهوری اسلامی در چهلمین سال حکومت خود سقوط خواهد کردوجنگ جهانی سوم رخ خواهد داد! البته این جماعت حتی قطب خودراهم سانسور میکنند؛چرا که شاه ولی با احترام و تجلیل ازجمهوری اسلامی وحضرت امام یاد کرده و چهلمین سال انقلاب رامصادف با#ظهور امام زمان(عج) دانسته است!نه حکومت #شیاطین برایران!
✍ ️متن کامل یادداشت در خبرگزاری دانا:
http://dana.ir/1297166

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...