ویژه کنید
عکس و تصویر #امام_زمان_عج ✔ ️یکتا باز مانده حجّت خدا بر روی زمین «احمد بن اسحاق می‏ گوید: ...

#امام_زمان_عج

✔ ️یکتا باز مانده حجّت خدا بر روی زمین

«احمد بن اسحاق می‏ گوید:
به خدمت امام حسن عسکری علیه‌السلام وارد شدم، در نظر داشتم که در مورد جانشین آن حضرت سوال کنم، امام علیه‌السلام خود ابتداً فرمود:«ای احمد بن اسحاق!

🌟 خدای تبارک و تعالی، از روزی که حضرت آدم را آفریده، لحظه‏ ای زمین را خالی از حجت نگذاشته، و تا روز قیامت هرگز بندگان خودش را بی ‏حجت نخواهد گذاشت.

خداوند به برکت حجت خود بلاها را از اهل زمین دفع می‏ کند و به سبب او باران را فرو می‏ فرستد و به خاطر او برکات زمین را خارج می ‏کند».

پرسیدم: ای فرزند پیامبر! امام و جانشین بعد از شما کیست؟
امام (علیه‌السلام) از جای برخاست و شتاب‌زده وارد خانه شد و چون بازگشت کودک سه ساله‏ ای بر دوش خود داشت که صورتش همچون ماه شب چهارده می ‏درخشید.آنگاه خطاب به من فرمود:«ای احمد بن اسحاق، اگر نبود اینکه تو در پیش خدا و حجت‌های او عزیز هستی، این پسرم را بر تو عرضه نمی کردم. او هم‌نام پیامبر خدا صلی الله علیه وآله وسلم و هم کنیه‏ آن حضرت است.

▪ ️هم اوست که زمین را پر از عدل و داد کند، آن سان که پر از جور و ستم شده باشد».سپس فرمود:«ای احمد بن اسحاق! مَثَل او در این امت مَثَل حضرت خضر (علیه‌السلام) و ذوالقرنین است،

👈 آنچنان از دیده‏ها غایب می ‏شود که کسی در آن دوران از هلاکت رهایی نمی ‏یابد، جز کسی که خداوند او را بر اعتقاد به امامت او ثابت و استوار نگهدارد و او را به دعا برای تعجیل فرج او موفق گرداند»

احمد بن اسحاق می‏ گوید: عرض کردم: سرورم! آیا نشانه‏ دیگری نیز هست که دلم آرام بگیرد؟ آقازاده‏ ی بزرگوار با زبان روشن و فصیح فرمود:

👈 من یکتا بازمانده از حجت‌های خدا در روی زمین هستم.من دست انتقام خدا از دشمنان او هستم.ای احمد بن اسحاق! پس از رویت دیگر نشان نپرس».

📚 کمال الدین،ص۳۸۴
📚 اثباة الهدی،ج۳،ص۴۸۰
#بخون

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

ادامه‌ی دیدگاه ها
Loading...