ویژه کنید
عکس و تصویر #روزشمار_شهادت_رسول_اکرم_صل_الله_علیه 🔶 ...در این روز به فرمان رسول خدا صلی الله علیه و آله، امیرالمؤمنین ...

#روزشمار_شهادت_رسول_اکرم_صل_الله_علیه

🔶 ...در این روز به فرمان رسول خدا صلی الله علیه و آله، امیرالمؤمنین علیه السلام در میان مردم مدینه به آوازی بلند چنین فرمود:

💠 " ای مردم!👈 هر کس، کسی را که باید به او اجر دهد، مورد ظلم قرار دهد، خداوند رحمتش را از او دریغ می کند و مستحق لعنت الاهی است.👈 هر کس غیر ولی خود را تبعیت کند، لعنت خدا بر اوست👉 . هر کس به پدرانش ناسزا گوید، مستوجب خشم و لعن الاهی است."

👆 این سخنان به گونه ای بیان گردید که توجه اهل مدینه را به خود جلب نمود..!

🔘 عده‌ای که در میان آن ها، عمر بن خطاب😤 بود به سراغ امیرمؤمنان علیه‌السلام آمدند و از کُنه و تفسیر سخن پرسش نمودند، امیرمؤمنان علیه‌السلام فرموند: خدا و رسول آگاهترند!


🌀 اکنون جماعت به سوی خانه رسول خدا صلی الله علیه و آله در حرکت اند، پس از ورود به خانه ی رسول خدا (صلی الله علیه واله)، عمر به صدا درآمد:
💥 ای رسول خدا! تفسیر این سخن چیست؟

🍀 پیامبر صلی الله علیه و آله فرمودند: " قرآن می فرماید:
بگو، که من از شما👈 اجر و مزد رسالت نمی خواهم مگر اینکه به خاندانم محبت کنید،😔 پس هر کس در این اجر ظلم کند مستحق #لعن الاهی است.

🌷 و باز قرآن می فرماید:
پیامبر از مؤمنان بر خودشان اولی و سزاوارتر است، من نیز در #غدیر_خم گفتم: هر کس را که من ولایتدار اویم، پس این #علی #ولایت دار اوست، پس هر کس غیر علی را برگزیند، لعنت خداوند بر اوست."
👆 👆 👆 👆 👆 👆 👆
✅ سپس پیامبر صلی الله علیه و آله فرمودند: "به علی امر کردم که در میان شما بگوید: هر کس پدرانش را دشنام دهد، پس لعنت الاهی بر اوست. اینک من خدا را شاهد می گیرم و شما را گواه می دانم بر این که 👈 من و علی پدران اهل ایمان هستیم، پس هر کس یکی از ما دو تن را دشنام گوید، لعن و نفرین الاهی شامل اوست."


🌀 کسانی که در خانه ی رسول خدا صلی الله علیه و آله بودند، از خانه خارج می شوند... عمر👺 رو به دیگران کرده،
می گوید:

📢 ای اصحاب! محمد، امروز آنچنان ولایت علی را محکم نمود که حتی در روز غدیر خم نیز چنین نکرده بود! (1)


📚 پی نوشت:
(1) بحارالأنوار، ج۲۲، صص۴۸۹-۴۹۰، طرف من الأنباء و المناقب، ابن طاووس، صص۱۸۵-۱۸۸

#بخون #علی_علی

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...