ویژه کنید
عکس و تصویر ۲٤صفر طلب قرطاس توسط پیامبر صلّی الله علیه و آله و جسارت #غاصب_دومی 💎 در ...

۲٤صفر طلب قرطاس توسط پیامبر صلّی الله علیه و آله و جسارت #غاصب_دومی


💎 در این روز یا در روز ۲۸صفر پیامبر صلّی الله علیه و آله #دوات و #کتف طلبیدند تا بنویسند و برای امّت بیان کنند که خلافت بلا فصل بعد از ایشان برای #امیرالمومنین علیه السلام است، ولی #عمر با کلامی که أحدی به #رسول_خدا صلّی الله علیه و آله نگفته بود مانع از این کارشد و به ساحت اقدس نبوی صلّی الله علیه و آله جسارت کرد و گفت : «إنَّ الرَّجُلَ لَیَهجُر» : «این مرد هذیان می گوید» !

🔹 این مطلب از کلام #ابن_عباس که گفت : «یوم الخمیس و ما یوم الخمیس، #الرزیة_کل_الرزیة ما حال بین رسول الله صلّی الله علیه و آله و بین کتابه» استفاده شده است. خاصه و عامّه این کلام را از ابن عبّاس نقل کرده اند.

🔸 روز های آخر عمر #پیامبر_اکرم صلّی الله علیه و آله (پس از مسمومیت ایشان بدست زنان ) بود. مهاجرین و انصار در اطراف بستر آن حضرت بودند، #پیامبر_خدا صلّی الله علیه و آله نظری به آنان فرمود در حالی که می دیدید بعد از آن حضرت فِتَن، گمراهی ها، انحرافات فکری، #تفرقه بین مسلمین که از ظلم به #اهل_بیت آن حضرت و خلیفه بلافصل الهی علی بن ابی طالب علیه السلام پیش می آید، چه می کند ؟
لذا برای حفظ امّت از لغزش ها و هرج و مرج فرمود : «ایتونی بدواة و بیاض اکتب لکم ما لن تضلّوا بعدی ابداً» :

«کاغذ و دوات برای من بیاورید تا مطلبی برای شما بنویسم که هرگز بعد از من گمراه نشوید »؛
در این هنگام عمر گفت : ان الرجل لیهجر (العیاذ بالله) حسبنا کتاب الله یا به

🔹 عبارت های دیگر : انّ رسول الله یهجر و ... همانا این مرد (رسول خدا صلّی الله علیه و آله) #هذیان می گوید، کتاب خدا ما را بس است.

با این کلام #خلیفه_غاصب_دوم اختلاف و سر و صدا بین #اصحاب به وجود آمد، عدّه ای از (منافقین) گفتند : قول، قول عمر است.
عدّه دیگر گفتند : کاغذ و قلم بیاورید .
در این هنگام رسول خدا صلّی الله علیه و آله صورت مبارک از آنها برگرداندند و فرمود : از نزد من دور شوید نزاع و سروصدا نزد من جایز نیست.
آنان رفتند و شیطان کار خودش را کرد و شد در امّت آنچه نباید می شد.


📖 کتاب سلیم بن قیس رَحِمَهُ الله،ج۲ ص۷۹٤دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...