ویژه کنید
عکس و تصویر #زخم_زبان_زدن ادامه ی موضوع کنایه و زخم زبان گاهی دیده می‌شود شوخی افراد با همدیگر ...

#زخم_زبان_زدن

ادامه ی موضوع کنایه و زخم زبان

 گاهی دیده می‌شود شوخی افراد با همدیگر همراه با #تحقیر_استهزاء_ و سخنان گزنده و نیش‌دار است. ضربۀ این سخنان از #ضربۀ_چاقو_برنده‌تر_ و بدتر است. اگر کسی با شمشیر به انسان حمله کند، بهتر از آن است که با #شمشیر_زبان_، آبرو و شخصیّت او را از بین ببرد. بعضی اوقات با چاقو در سینۀ مردم می‌زنند، معلوم است که جنایت است، خیلی مذموم است، امّا گاهی چاقوی زبان را در جان مردم فرو می‌برند که زخم آن از زخم هر شمشیری بدتر است.

در زمان قدیم یکی از علما نزد یک پزشک رفته بود. رسم آن دکتر این بود که برای رفع خستگی بیمارها، با آنان شوخی می‌کرد. آقای دکتر نقل می‌کند که در آن روز، خانمی از روستا نزد من آمده بود. نسخۀ قبلی را از او خواستم که ببینم. گفت: نسخۀ شما را داخل قوری انداختم، جوشاندم و خوردم. گفتم: حیف نان که شوهرت به تو می‌دهد بخوری! همه این جمله را شنیدند و خندیدند.

بعد برای او توضیح دادم که خواهرم! من نگفتم نسخه را بجوشان، باید آنچه در نسخه نوشتم را در داروخانه یا عطاری تهیه می‌کردی و آن دارو را می‌جوشاندی و می‌خوردی. نسخۀ دیگری برای او نوشتم و رفت. بعد از آنکه همه رفتند، آن عالم به من گفت: می‌دانید امروز چه شد؟ گفتم: نه، چه شد؟ گفت: شما آن خانم را #مسخره کردید، تمسخر شما باعث شد دیگران به او بخندند و خجالت کشید و در مقابل جمع به او #اهانت شد. #کلام_فقیه #قضاوت_باوجدان_بیدارشما #خطبه_غدیر #فقط_حیدر_امیرالمومنین_است #از_سقیفه_تا_ولایت #غدیری_ام_سقیفه_ای_نیستم. #بخون #شهادت #برائت #محسنیه #شعیه #ظلمت #نور #مناظره #اهل_بیت #دعای_فرج #ظهور #غدیر #سقیفه #وحدت #بدعت #محرم #فاطمیه #تلنگر #شبهه #زیارت #رافضی #ثقلین #اربعین #دعای_فرج #لعنت_به_آنکه_پایه_گذار_غیبت_شما_شد #بر_دشمن_مرتضی_علی_لعنت #علی_علی

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...