ویژه کنید
عکس و تصویر #نگاهی_گذرا_بر_زندگی_ #امام_حسن_عسکری_ع سلام علیکم ورحمة الله ،عرض ادب و احترام محضر همه دوستان، شهادت امام ...

#نگاهی_گذرا_بر_زندگی_ #امام_حسن_عسکری_ع

سلام علیکم ورحمة الله ،عرض ادب و احترام محضر همه دوستان،
شهادت امام حسن عسکری(ع) رو خدمت همه شما تسلیت و تعزیت عرض میکنم

همه ما میدانیم که نقش ائمه علیهم السلام امتداد نقش پیامبران است و رسالت آنان همان رسالت جاودانه ای است که کتابهای آسمانی، نوید آن را داده اند.

این رسالت عبارت است از دعوت مردم به خداوند و ترغیب آنان در کسب پاداش از سوی خداوند و بیم دادنشان از کیفر سخت الهی!!
و واداشتن مردم به تبعیّت از رضوان و خشنودی کرد گار و پاک کردن نفوس آنان از رذایل و پلیدیها و تطهیر آنها با عشق و ایمان و خوی و الا و سر انجام آموختن دستورات دینی به آنها...

تردیدی نیست که پیامبران و جانشینان آنها استراتژی تغییر و انقلاب اصلاحگرایانه را در تمام ابعاد فرهنگی (نشر دعوت) و تربیتی (تزکیۀ نفوس) و اجتماعی (ساختن جامعه ای ایمانی و تنظیم روابط آن) رهبری می‌کردند.

البته گاهی آنان نیز در پی سیاست به معنی خاصّ و محدود آن بوده اند، یعنی کشور را به صورت انفرادی اداره می‌کردند یا آنکه با دیگر نیروها در ادارۀ کشور مشارکت می‌جُستند.

پیامبر بزرگ اسلام صلی الله علیه و آله نیز به اصلاح جامعه مکّه همّت گمارد و در آنجا هسته تجمع ایمانی را بنیان نهاد و روابط آنها را نظم داد و سپس حکومت خویش را با استفاده از همان افراد، در مدینۀ منوره پایه ریزی کرد.

امام علی علیه السلام طی سالها خلافت ظاهری اش، سیاست به شیوۀ مستقیم را پی گرفت در حالی که پیش از این و در زمان حکومت خلفای پیش از خود عهده دار نقش اصلاحگرایانه بود و در همان زمان به اشکال مختلف در سیاست به شیوۀ مستقیم همکاری نموده، سهم می‌گرفت.

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...