این روزها کمپینی راه افتاده در مورد آزادسازی حاج احمد متوسلی...

این روزها کمپینی راه افتاده در مورد آزادسازی حاج احمد متوسلیان اما بازخوانی 2 خاطره در مورد گذشته های این اتفاق و شرایطی که ایجاد شده بود برای آزادسازی و چرایی انجام نشدن ان خالی از لطف نیستوقتی #هاشمی زحمت #عماد_مغنیه را بر باد داد!

حجت الاسلام موسی فخر روحانی سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در بیروت، طی سخنانی در مورد ربوده شدن دیوید دوج، اظهار داشت: چند روزی پس از ربوده شدن چهار دیپلمات ایرانی، سران سازمان آزادی‌بخش فلسطین به سفار ت ایران آمدند و گفتند: امروز دیوید دوج رئیس دانشگاه آمریکایی بیروت، ربوده شد و ما فکر می‌کردیم دوستان ما که متمایل به اتحاد جماهیر شوروی هستند، او را ربوده اند و بعد معلوم شد که کار آن‌ها نبوده است. بنابر این روی احزاب و گروه‌های گوناگون کار کردیم و سرانجام به این نتیجه رسیدیم که طرفداران شما او را بوده اند. از این‌رو آمده ایم از شما برای نجات وی کمک بگیریم. گفتم: دیوید دوج فقط رئیس دانشگاه آمریکایی بیروت نبود؛ او رئیس C.I.A در خاور‌میانه هم بود.

صبح روز بعد، معلوم می شود که عماد مغنیه، عامل ربودن دیوید دوج بوده است. حجت الاسلام فخر روحانی در ادامه مصاحبه می گوید: ما می‌توانستیم به سهولت گروگان‌ها را جابجا [مبادله ] کنیم؛ اما چه کردیم؟ آقای هاشمی (رفسنجانی) دوج را به درخواست حافظ اسد تحویل سوریه داد و او از آن‌جا راحت به آمریکا رفت.


 صدور فرمان عقب نشینی در یک قدمی آزاد سازی حاج احمد!

حجت الاسلام علی قنبری که جزو نیروهای اعزامی به لبنان بوده است، در مورد شناسایی سه نفر آمریکایی از میان فالانژ‌ها می‌گوید: "از میان 70 گروگان فالانژیست، نیروهای جنبش امل سه نفر از آن‌ها را که آمریکایی بودند، جدا کردند تا با حاج احمد متوسلیان و سه نفر همراهش مبادله کنند" .

یکی دو ماه بعد، به درخواست آمریکا و اسرائیل، قرار می شود که گروگان‌های آمریکایی با حاج احمد متوسلیان و همراهانش مبادله شوند. اما یک روز قبل از موعد تبادل گروگان های آمریکایی، فردی به نام کنعانی به همراه رفیق دوست به لبنان رفته و اظهار می دارد که از طرف محسن رضایی [فرمانده سپاه] به عنوان جانشین احمد متوسلیان منصوب شده و آقای کوچک محسنی دیگر سمتی ندارد. هنگامی که کوچک محسنی به کنعانی می گوید قرار است فردا مبادله
صورت گیرد، اجازه دهید تا ما فردا این مبادله را انجام دهیم و حاج احمد را آزاد کنیم، وی پاسخ می‌دهد که شما دیگر مسئولیتی ندارید و خودمان این کار را پیگیری می‌کنیم.

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار