ویژه کنید
عکس و تصویر #سیگار کشیدن به کجای بدن انسان #آسیب نمیرسونه!؟ . مفاصل آیا در مفاصل خود التهاب ...

#سیگار کشیدن به کجای بدن انسان #آسیب نمیرسونه!؟
.
مفاصل

آیا در مفاصل خود التهاب و درد دارید؟ افراد سیگاری احتمال بیشتری برای ابتلا به آرترید روماتوئید (RA) دارند. و داروهای RA در سیگاری‌ها به خوبی عمل نمی‌کنند. دانشمندان دلیل آن را نمی‌دانند.

پوست

سیگار کشیدن پروسه‌ی طبیعی پیر شدن را شدت می‌بخشد. سیگار می‌تواند پوست فرد ۴۰ ساله را مانند فرد ۷۰ ساله‌ی غیرسیگاری کند. این آسیب بهبود نمی‌یابد و سیگار می‌تواند وضعیت بیماری‌های پوست مانند سرطان پوست را وخیم‌تر سازد.

چشم

سیگار کشیدن احتمال ابتلا به دژنراسیون ماکولا (عارضه‌ی چشمی که دید مرکزی را که برای خواندن، نوشتن و دیدن صورت دیگران لازم است، تحلیل می‌برد) دو برابر افزایش می‌دهد. همچنین احتمال ابتلا به کاتاراکت (آب‌مروارید) که منجر به تاری دید می‌شود، سه برابر افزایش می‌یابد.

اندام‌های جنسی

این نکته را مورد توجه قرار دهید: مردان سیگاری به احتمال بیشتری از اختلال نعوظ رنج می‌برند. و هر چه بیشتر سیگار بکشید، این اختلال وخیم‌تر خواهد شد. احتمال ابتلا به سرطان بیضه نیز در مردان سیگاری بیشتر است. زنان سیگاری نیز احتمال بالاتری برای ابتلا به سرطان دهانه‌ی رحم دارد.

لثه‌ها

حساسیت و خونریزی لثه، جویدن دردناک، نفس کشیدن بد: بیماری لثه عامل اصلی تحلیل دندان‌ها می‌باشد. اگر شما سیگاری هستید، احتمال این عارضه در شما دو برابر بیشتر است. و هر چه بیشتر سیگار بکشید، این ریسک بیشتر می‌شود.

مغز

اگر شما سیگار بکشید احتمال سکته در شما سه برابر افزایش می‌یابد. سکته یک لخته‌ی خونی در مغز است که می‌تواند منجر به فلج صورت، تاری دید، اختلال در راه رفتن و گاهی مرگ شود. احتمال ابتلا به فشار خون بالا نیز افزایش می‌یابد که می‌تواند منجر به آنوریسم مغزی شود. این عارضه وقتی رخ می‌دهد که دیواره‌ی رگ خونی در مغز باد کند. که می‌تواند ترشح کند پاره شود و خون را به بافت‌های مجاور بریزد.

دستگاه گوارش

زخم معده، بیماری کرون، پولیپ کولون، ورم لوزالمعده (پانکراتیت)، و سرطان پانکرانس برخی از بیماری‌های گوارشی هستند که اگر سیگاری باشید احتمال ابتلا به آنها در شما بیشتر می‌شود. همچنین احتمال ابتلا به دیابت نوع ۲ که بر کبد و پانکراس شما تأثیر می‌گذارد بالا می‌رود.

ریه‌ها

سرطان ریه (%۹۰ مواقع مرتبط با سیگار کشیدن) در سال ۲۰۱۵ عامل بیش از ۱۵۰۰۰۰ مرگ و میر در ایالات متحده بود. همچنین دلیل اصلی COPD (بیماری مزمن ریه)، گروهی از بیماری‌هایی که به کیسه‌های کوچک هوا در ریه‌ها آسیب وارد می‌کند.

قلب

سیگار کشیدن عامل عمده‌ی بیماری قلبی (دلیل اصلی مرگ و میر در ایالات متحده) است. سیگار شریان‌ها را سخت و نازک می‌کند و منجر به غلیظ شدن و ایحاد لخته می‌شود.

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...