ویژه کنید
عکس و تصویر بسم الله الرحمن الرحیم 📚 #معرفی کتاب: #نبرد_درالوک مصاحبه و تدوین: #محمود_جوانبخت 🔶 نبرد درالوک، ...

بسم الله الرحمن الرحیم

📚 #معرفی کتاب: #نبرد_درالوک
مصاحبه و تدوین: #محمود_جوانبخت

🔶 نبرد درالوک، خاطرات سردار جعفر جهروتی‌زاده،
🔸 از ابتدای جنگ و انقلاب تا
🔸 تصویب #قطعنامه و پایان جنگ.

✔ ️ منطقه اقلیم کردستان کشور #عراق ، در استان دهوک، شهر درالوک واقع شده است.

🔷 در این کتاب، خاطرات آقای جهروتی‌زاده با زبانی روان، ساده و دلنشین بیان شده و به ترتیب زمانی، از قبل از انقلاب، تا پایان جنگ و بعد از جنگ ادامه پیدا کرده است.
🔹 علاوه بر بیانِ روانِ داستان، از زبان آقای جهروتی‌زاده، مطلب دیگری نیز باعث دلنشین شدن داستان می‌شود که آن اصل صداقت و پذیرش سرنوشت در بیان داستان است. در این داستان، نویسنده به‌هیچ‌وجه قصد احساساتی کردن و به هیجان‌آوردن شما را ندارد و تنها واقعیت‌هایی را که برای سردار اتفاق افتاده است، بازگو می‌کند. اما این خاطرات به خودی خود آن‌قدر هیجان‌انگیز و جالب و جدید هستند که خواننده ناخودآگاه به آن پی‌می‌برد، به اندازه‌ای که حس می‌کند خود نیز کنار آقای جهروتی‌زاده در حال نبرد است.
🔹 یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت این کتاب، آن است که ایشان در اکثر عملیات‌ها در غرب و جنوب شرکت داشتند و با فرماندهانی چون #شهید_همت و #شهید_احمد_متوسلیان و.. نشست و برخاست داشتند.
🔹 همچنین ایشان فرمانده‌ی گردان‌های تخریب و یگان‌های پارتیزانی بودند، که این موارد، باعث می‌شود که خاطراتشان بسیار ارزشمند و ناب باشد.
🔹 در جنگ‌های چریکی، این گروه، کیلومترها داخل مرز عراق نفوذ می‌کردند و در گروهی با تعداد نفرات کم، پشت جبهه‌ی دشمن عملیات انجام می‌دادند و خسارات شدیدی به دشمن وارد می‌کردند.
🔹 همچنین در این خاطرات، از امدادهای الهی که خود ایشان در حین عملیات‌ها، تجربه‌اش کردند نیز صحبت می‌شود.

🔶 نکته‌ای که در این کتاب برایم بسیار جالب بود و خیلی کم در دیگر کتاب‌های دفاع مقدس به آن اشاره می‌شود، این موضوع بود که آقای جهروتی‌زاده در خاطراتشان به اشتباهاتی که در حین اجرای مانورها می‌شد و گاهی باعث شهید شدن رزمندگان خودی می‌شد اعتراف کردند، و همچنین ایشان از اعدام رزمندگان بعثی به علت‌های مختلف به‌جای اسیر کردن‌شان، در حین جنگ (سه مرتبه) سخن گفتند.
🔸 این اصل صداقت و پذیرش واقعیت که در خاطرات ایشان زیاد به چشم می‌خورد برایم بسیار ستودنی بود.

💎 گروه پیشنهادی برای مطالعه‌ی این کتاب: نوجوان، جوانان، بزرگسالان.
📤 #نشر : #سوره_مهر
📖 تعداد صفحه: ٢٨٧
💰 قیمت نسخه چاپی: ٧٩٠٠تومان
💰 قیمت نسخه الکترونیکی در اپلیکیشن طاقچه: ۴٩٠٠تومان
📚 @ketab_khani

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...