:#حضرت_ابوالفضل_العباس (ع) هشتم ذیحجه سال 60 هجری قمری در زم...

:

#حضرت_ابوالفضل_العباس (ع) هشتم ذیحجه سال 60 هجری قمری در زمانی كه قافله امام حسین (ع) قصد ترك مكه و عزیمت به كربلا را داشت ، بر بام كعبه خطبه‌ای در ستایش از #سیدالشهداء ایراد فرمود.

______________

بنام خداوند بخشنده مهربان

سپاس خدای را كه #بیت_الله را با قدوم پدرش [ منظور امام حسین (ع) است ] مشرف كرد ؛ كسی كه دیروز بیت بود ، [ امروز ] قبله گردید.

ای ناسپاسان گناهكار آیا راه بیت را بر #امام_نیكوكاران می بندید؟ چه كسی سزاوارتر به این بیت است از دیگر موجودات؟ و چه كسی نزدیكترین به این خانه است؟ و اگر حكمت های #خداوند بلند مرتبه نبود و اسرار بالا و امتحانات موجودات نبود ، همانا بیت به سوی ایشان [ امام حسین (ع) ] پرواز می كرد ؛ قبل از اینكه مردم حجر را لمس كنند ، حجر دستانش [ #امام_حسین (ع) ] را استلام می كند و اگر خواست مولای من خواست خداوند رحمن نبود هر آینه بر سر شما مانند بازِ شكاری كه بر گنجشكان فرود می آید نازل می شدم.

آیا قومی را كه مرگ را در كودكی به بازی می گرفتند می ترسانید ، در حالی كه الان در مردانگی قرار دارند. همه جانم فدای آقا و مولای همه موجودات كه برتر از حیوانات [ هستند ].

هیهات بنگرید سزاوار است از چه كسی پیروی كنید ، به كسی كه شراب می نوشد [ مراد #یزید_ملعون است ] یا كسی كه صاحب حوض و كوثر است ؛ كسی كه در خانه وحی و #قرآن است [ مراد امام حسین(ع)است ] یا كسی كه در بیتش اسباب لهو و نجاست است [ مراد یزید ملعون است ] ؛ و یا كسی كه در خانه اش نزول آیات [ نشانه ها ] و [ آیه ] تطهیر است.

شما در غلطی واقع شدید كه قریش واقع شدند. چرا كه اراده قتل پیامبر(ص) را كردند و شما اراده قتل پسر دختر پیامبرتان را و [ این حیله ] برای ایشان تا وقتی #امیرالمؤمنین (ع) زنده بود ممكن نشد. پس چگونه ممكن است كشتن ابا عبدالله الحسین(ع) تا وقتی كه من زنده ام؟

بیایید تا به راهش [ راه كشتن امام حسین(ع) ] آگاهتان كنم ؛ پس مبادرت به كشتن من كنید ، و گردنم را بزنید تا به مقصودتان برسید.
خدا شما را به مقصودتان نرساند و عمرتان و فرزندانتان را كوتاه كند و لعنت خدا بر شما و پدرانتان [ كه قصد كشتن #پیامبر (ص) را داشتند ] باد.

______________

كتاب مناقب ساده الكرام ، تألیف #سید_عین_العارفین_هندی ، در كتابخانه #علامه_میر_حامد_حسین_موسوس_نیشابوری_كشمیری بدست آمده و در قالب كتابی با عنوان " #خطیب_كعبه " از سوی #علی_اصغر_یونسیان تألیف شده است.
..............
#علمدار_حسین #علمدار #کربلا #نینوا #کعبه #محرم #اربعین #حضرت_آقا

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...