yaaliiyaaliiدنبال کردن
کپی متن در حافظه موقتکپی آدرس در حافظه موقتگزارش تخلف
#امام_رضا
yaalii#امام_رضا علیه السلام می فرماید که نزدیک #عید بود
و #حسن(ع) و #حسین (ع) لباسی نداشتند. به مادر خود #فاطمه(س) گفتند: «مادر! کودکان مدینه برای عید خود را زینت کرده اند، پس تو چرا ما را با لباس آرایش نمی کنی؟»
فاطمه (س) می خواست آنها را خوشحال کند فرمود : «ای نور دیدگان! جامه های شما نزد #خیاط است، هرگاه آن را دوخت، به شما می دهم» شب عید شد و حسن(ع) و حسین (ع) دوباره پرسیدند: « #مادر لباسهای ما چه شد؟» حضرت فاطمه (س) گریه کرد و فرمود: «هرگاه خیاط آورد به شما می پوشانم »
چون مقداری از شب گذشت، در خانه را زدند. فرمود: «کیست؟» صدایی پاسخ داد: «ای دختر #پیامبرخدا(ص) در را بگشا! من خیاط هستم و جامه های حسن و حسین (ع) را آورده ام» #حضرت_زهرا(س) می گوید: مرد با هیبت و خوشبویی را دیدم که بسته ای به من داد و رفت » وقتی #حضرت_فاطمه(س) آن بسته را باز کرد و دید، دید دو پیراهن و دو زیر جامه و دو عمامه و دو کفش در آن است. شاد شد و #بچه ها را بیدار کرد و آن جامه ها را به آنها پوشانید.
وقتی عید شد، #رسول_اکرم (ص) به خانه ی فاطمه (س) آمد و حسن(ع) و حسین (ع) را با لباسهای #زیبا دید. آنها را بوسید و به آنها #تبریک گفت و بر دوش خویش نشانید و به سوی مادرشان برد و فرمود : «فاطمه جان ! آن خیاطی که جامه ها را آورد، شناختی ؟» فرمود : «نه، #خدا و رسولش داناترند». فرمود : «ای فاطمه ! او خیاط نبود، بلکه #رضوان(ع) خازن #بهشت بود و این جامه های بهشتی است و #جبرئیل(ع) به من از نزد #خداوند جهانیان خبر داده است » [ #مناقب ج3 ص 289]

از علی بن جعفر از برادرش #حضرت_موسی_بن_جعفر(ع) روایت شده که رسول خدا (ص) دست #امام_حسن(ع) و #امام_حسین (ع) را گرفت و فرمود : «کسی که این دو بچه را و #پدر و #مادر آنها را دوست بدارد ، در بهشت #همنشین من است. [ #بحارالانوار ج43 ص271]
بیشتر ...
نمایش همه 3 نظر
۵ سال پیش