ویژه کنید
عکس و تصویر روز هشتاد و ششم کتابخوانی قسمت سیزدهم ثَوابُ الْاَعمال وَ عِقابُ الْاَعمال شیخ صدوق ترجمهٔ ...

روز هشتاد و ششم کتابخوانی
قسمت سیزدهم
ثَوابُ الْاَعمال وَ عِقابُ الْاَعمال شیخ صدوق
ترجمهٔ صادق طالبی مازندرانی

۳۹. امام محمّد باقر(عَلَیْهِ السَّلامْ) از قول رسول اکرم(صَلَّ اللّهُ عَلَیْهِ وَ آلِهٖ وَ سَلَّمْ) نقل میکنند: هر کس ذکر « سُبْحانَ اللّه » را بگوید، خداوند به خاطر این ذکر درختی در بهشت برای او میکارد و هر کس ذکر « اَلْحَمْدُلِلّه » را بگوید، خداوند به خاطر آن درختی [ دیگر ] در بهشت برای او میکارد و هر کس ذکر « لا اِلهَ اِلَّا اللّه » را بگوید، خداوند به خاطر آن درختی [ دیگر ] در بهشت برای او میکارد. در اینجا مردی از قریش عرض کرد: پس در این صورت ما در بهشت دارای درختان بسیاری هستیم. حضرت فرمودند: بله! ولی بترسید و مواظب باشید آتشی نفرستید تا همهٔ آن درختان را بسوزاند؛ زیرا خداوند عَزَّوَجَل میفرماید: « ای کسانی که ایمان آورده اید! از خدا اطاعت کنید، از رسول او نیز اطاعت کنید و اعمال خود را [ با انجام گناهی ] باطل نکنید ( سورهٔ محمّد، آیهٔ ۳۳ )
۴۰. امام جعفر صادق(ع) فرمودند: روزی رسول اکرم(ص) به یاران خود فرمودند: اگر تمام لباسها و ظرفهایتان را جمع کنید و آنها را روی هم بگذارید، آیا به آسمان میرسد؟ گفتند: نه ای رسول خدا(ص)! حضرت فرمودند: نمیخواهید چیزی به شما بیاموزم که ریشه اش در زمین و شاخه اش در آسمان باشد؟ عرض کردند: چرا ای رسول خدا(ص)! حضرت فرمودند: هر کدام از شما بعد از هر نماز واجبش میتواند سی بار ذکر « سُبحانَ اللّهِ وَ الْحَمْدُ لِلّهُ وَ لا اِلهَ اِلَّا اللّهُ وَ اللّهُ اَکْبَر » را بگوید؛ زیرا ریشهٔ این ذکرها در زمین و شاخه اش در آسمان است. این ذکرها از ویرانی، آتش سوزی، غرق شدن، افتادن در چاه، طعمهٔ درّندگان شدن، مرگ بد و حوادث ناگواری که در آن روز ( قیامت ) بر انسان فرود می آید جلوگیری میکند و این ذکرها ذخیره ای برای آخرت شماست.

هر روز فقط چند سطر کتاب بخونیم
پایان قسمت سیزدهم...

#کتاب #کتابخوانی #مطالب_رو_بازنشر_بدیم #هر_روز_چند_سطر_کتاب_بخوانیم #ثواب_الاعمال_و_عقاب_الاعمال #شیخ_صدوق #صادق_طالبی_مازندرانی #روز_هشتاد_و_ششم_کتابخوانی #قسمت_سیزدهم_ثواب_الاعمال_و_عقاب_الاعمال #دوستانتون_رو_تگ_کنید_تا_لذت_ببرند #تسبیحات_اربعه #قیامت #ذخیره

#book #everyday_with_book #reading #rules_of_good_life #Islam #Shia

لطفا به ما بپیوندید....

https://telegram.me/mSmEkh1366

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...