.❌ اعتراض امام خامنه ای به اشرافیگری دولت هاشمی :❌من و شما ه...

.

❌ اعتراض امام خامنه ای به اشرافیگری دولت هاشمی :

❌من و شما همان #طلبه یا معلم پیش از انقلابیم. یکی‌ از شماها معلم بود، یکی‌ دانشجو بود، یکی‌ طلبه بود، یکی‌ منبری‌ بود، همه مان اینطور بودیم؛ اما حالا مثل عروسی‌ اشراف عروسی‌ بگیریم، مثل خانه ی‌ اشراف خانه درست کنیم، مثل حرکت اشراف در خیابانها حرکت کنیم ! اشراف مگر چگونه بودند ؟؟

❌چون آنها فقط #ریششان تراشیده بود، ولی‌ ما ریشمان را گذاشته ایم، همین کافی‌ است ؟؟ نه، ما هم #مترفین می‌شویم. والله در جامعه اسلامی‌ هم ممکن است #مترف به وجود بیاید. از آیه شریفه « و اذا اردنا ان نهلک قریة امرنا مترفیها ففسقوا فیها» بترسیم. تُرف، #فسق هم دنبال خودش می‌آورد.

❌اندازه نگهدارید؛ #دولت_مخارجش_زیاد_و_سنگین_است.

❌مخارج سنگین دولت منجر به این می‌شود که مثلاً در فلان بخش #سوبسید را بردارند. این، سیاست درست و متین و منطقی‌ هم است؛ شکی‌ در آن نیست، باید هم انجام بگیرد، چاره ای‌ هم نیست، روی‌ مردم هم فشار می‌آید؛ اما این مخارج را #منصفانه قرار بدهیم و خودمان به دست خودمان بر مخارج چیزی‌ اضافه نکنیم. اگر مبلغی‌ از مخارج دولت، عبارت از #تغییر_دکوراسیون اتاق مدیر کل و معاون وزیر و وزیر و فلان مسؤول
قضایی‌ و فلان مسؤول در بخشهای‌ گوناگون دیگر باشد، این جرم و خطاست.

❌اگر یکی‌ از مخارج دولت این باشد که فلان تعداد ماشین جدید بیاوریم و بین دستگاهها تقسیم بکنیم، ما حق نداریم این را جزو مخارج دولت حساب کنیم و به حساب آن از سوبسید #مردم بزنیم. نه، این خلاف است. برای‌ این کارها حد بگذارید. دستگاهها باید بخشنامه کنند و در مورد این تغییر دکوراسیون ها و تغییر خانه ها و خرجهای‌ اضافی‌ حدی‌ معین بکنند. من نمی‌گویم مثل بعضی‌ از تندروها باشیم که می‌گویند در مسجد بنشینیم و #وزارت کنیم؛ نه، در مسجد نمی‌شود. وزارت کردن، یک ساختمان و چهار تا اتاق و تعدادی‌ مسؤول و یک مقدار هم بالاخره امکانات برای‌ زندگی‌ آن آقایی‌ که می‌خواهد خدمت بکند، می‌خواهد؛ اما باید در حدی‌ باشد.

❌گاهی‌ از جاهایی‌ گزارشهای‌ نومیدکننده ای‌ می‌رسد و در برخی‌ موارد انسان واقعاً #عرق_شرم بر پیشانیش می‌نشیند؛ رعایت کنید. سؤال می‌کنیم که چرا ماشین لوکس و نو و مدل بالا ؟؟ می‌گویند که اشکال امنیتی‌ داریم ! چه اشکال امنیتی‌؟! آقایان مسؤول در شورای‌ امنیت کشور یا جاهای‌ دیگر، بنشینند معین کنند و مسأله را در جایی‌ ببُرند؛ من هم اگر باید دخالت کنم، بگویید در جایی‌ دخالت کنم.

❌ این چه وضعی‌ است که همینطور #بی‌حساب_و_کتاب جلوی‌ هر وزارتخانه و اداره ای‌، دهها ماشین به رنگهای‌ گوناگون متعلق به #مسؤولانِ آنجا به چشم می‌خورد ؟؟ چه کسی‌ چنین چیزی‌ را گفته است ؟؟

❌من الان اعلام می‌کنم و قبلاً هم نوشتم و این را گفتم که آن وقتی‌ که آقایان امکانات شخصی‌ دارند، حق ندارند از امکانات دولتی‌ استفاده بکنند. اگر ماشین دارید، آن را سوار شوید و به وزارتخانه و محل کارتان بیایید؛ ماشین دولتی‌ یعنی‌ چه ؟؟

❌واللَّه اگر من از طرف مردم مورد ملامت قرار نمی‌گرفتم که مرتب ملاحظه ی‌ جهات امنیتی‌ را توصیه می‌کنند، بنده با ماشین پیکان بیرون می‌آمدم.

❌به حد ضرورت اکتفا کنید و اندازه نگه دارید؛ اینها ما را از #مردم دور می‌کند، #روحانیون را از مردم دور می‌کند. روحانیون، به تقوا و ورع و بی‌اعتنایی‌ به دنیا در چشمها شیرین شدند. بدون ورع و بدون دورانداختن دنیا، نمی‌شود در چشمها شیرین ماند. مردم رودربایستی‌ ندارند؛ خدا هم با کسی‌ رودربایستی‌ ندارد.

❌مگر خدا با من و شما قوم و خویشی‌ دارد ؟؟ مگر خدا با #جمهوری‌_اسلامی‌ و با این اسم قوم و خویشی‌ دارد ؟؟ من و شما هستیم که باید معین کنیم این جمهوری‌، اسلامی‌ است، یا اسلامی‌ نیست؛ این هم در رفتار ماست ».

(بیانات در جمع کارگزاران نظام، 23 مرداد 1370)

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...