ویژه کنید
عکس و تصویر توی تعطیلات کمی که حاصل شده تصمیم گرفتم کتابی بخونم، کتابی که برای مطالعه انتخاب ...

توی تعطیلات کمی که حاصل شده تصمیم گرفتم کتابی بخونم، کتابی که برای مطالعه انتخاب کردم کتاب بیشعوری نوشته ی دکتر خاویر کرمنت هست (بالاخره این کتابو خوندم:)) ). درسته که برخی از واژه های بکار رفته در کتاب مودبانه نیست با این حال محتوای اصلی کتاب بنظرم جالب بود. بگذریم که با خوندن این کتاب دائم چهره ی برخی از مسئولین غیر مسئول به مقابل چشمانم می آمد :/ بنظر میاد قبل از مسئول شدن هر مسئولی باید تست بیشعوری هم از وی گرفته شود :|

قسمت هایی از کتاب بیشعوری:

یکی از نتایج مفید در زمینه بررسی "بیشعورها در میان ما" توسط دکتر اچ. ام. روید انجام شده است. دکتر روید استدلال و اثبات می کند که بیشعورها کسانی هستند که حرص مقام و قدرت دارند. او در تحقیقات خود هیچ سیاستمدار، موعظه گر یا پزشکی را نیافته است که به خاطر سیاست، وعظ یا طبابت بیشعور شده باشند بلکه آن ها به خاطر بیشعوری خودشان به سمت شغل هایی رفته اند که بتوانند بر روی مردم تسلط داشته باشند و با وجود حقارت، بر دیگران حکم برانند.

یکی از آسان ترین راه های شناسایی بیشعورها، تحقیق بر روی خصوصیات جاه طلبانه آن هاست. بیشتر بیشعورها را می توان از روی رفتار تهاجمی و اخلاق قلدرمآبانه شان شناخت. اگر با گردن کلفتی و ترساندن دیگران نتوانند کارشان را به انجام برسانند، حقه سوار می کنند یا قانون و مقررات را طوری انگولک می کنند که نتیجه اش به نفع آن ها شود. در مواقع ضروری، اهل جیغ کشیدن، لگد زدن و خود را به موش مردگی زدن هم هستند.

بیشعورها برای خودشان «قواعد نانوشته ای» دارند که بر طبق آن رفتار می کنند. بعضی از این قواعد از این قرارند:
. تمام مشکلات را دیگران به وجود آورده اند.
. اصلا نیازی به ریشه یابی و حل مشکلات نیست، فقط یکی را پیدا کن که تقصیرها را گردنش بیندازی.
. کم نیاور، تمام کاستی ها و خطاها را می توان پشت نقابی از وقاحت و گستاخی پنهان کرد. هرچقدر که جرمت بزرگتر است باید پرروئی ات هم بیشتر باشد. :||
. تمام قوانین برای این بوجود آمده اند که نقض شوند، اما فقط توسط تو. اگر کس دیگری این کار را انجام داد دودمانش را بر باد بده.
. اگر از قانونی خسته شدی، مطابق نیازت یکی دیگر بساز; اما به محض آنکه به خواسته ات رسیدی آن را هم نقض کن.
. هرگز در توانایی ات در بدست آوردن هرچیز کثیفی که اراده کنی، شک نکن. -_-
#بیشعورـنباشیم :/

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...